Page 1 of 1

twin lnb

PostPosted: Mon Oct 10, 2011 5:12 pm
by lujza
Nesouvisí to přímo s nessie a nepatří to asi ani sem , ale stalo se mi při montáži že nový twin lnb mi nechtěl s PC sat. kartou fungovat. Po zapojení do nessie vše funguje normálně. Parabola byla již nastavena, takže došlo jen k výměně lnb. Zajímal by mě důvod. Pokud zná někdo odpověd tak předem díky za vysvětlení.

Re: twin lnb

PostPosted: Mon Oct 10, 2011 7:22 pm
by __jata__
a) buď rád, že to jde aspoň s Nessie
b) ten twin nešel ani při připojení jen jedné části? Pak bych podezříval tu SAT kartu, že má např. měkký zdroj a nedokáže z nějakého důvodu to LNB napájet napětím, které LNB chce
c) pokud to nešlo jen po připojení na dvouvstupovou SAT kartu, přemýšlel bych nad rušením v PC, případně nad tím, že se vstupy SAT karty můžou nějak neblaze ovlivňovat.
Ale to jen odhaduju... Aleš bude vědět víc :)

Re: twin lnb

PostPosted: Mon Oct 10, 2011 9:07 pm
by ales
NessieDVB má zdroj pro LNB řešen (ve spolupráci s driverem) tak, že pokud detekuje nadproud při přepínání napětí popř. zpracovávání DiSEqC povelu, tak povolí na krátkou dobu větší proud, a to až 4A. Toto prakticky žádná DVB karta nezvládá, takže NessieDVB dokáže rozjet motor bez problémů, a to i s připojnými DiSEqC přepínači.

Všechny zdroje jsou řešeny s velmi vysokou účinností nad 92% (a to včetně zdroje pro LNB), takže ani časté otáčení motoru nevede k nadměrnému zahřátí skříňky NessiDVB.