NessieDVB::Forum

... talks ...

Popcornhour: DLNA not works

DLNA server mode

Most networked media players, including Blueray players and TV sets are fit in that mode.

Popcornhour: DLNA not works

Postby hop » Thu Jun 09, 2011 12:40 pm

Because of failed implementation of DLNA client inside Popcornhour boxes
those can not be used with NessieDVB.

I have sent bug report using all possible channels more then month ago,
but seems nobody cares :? [1].

It's pity, otherwise it would be nice enhancement of usage of Popcornhour
boxes, this days very popular all over the world.

/Honza

[1] : http://www.networkedmediatank.com/showt ... ?tid=51874
hop

Re: Popcornhour: DLNA not works

Postby marmik » Wed Jun 15, 2011 5:40 pm

CZ Na tv samsung ue 32b7000 mám funkci dlna.Je nejaká možnost použít toto zařízení s mojí tv?Jede na linuxu arm.
skype/marmik57 ubuntu10.04 ipbox9900hd
marmik

Postby __jata__ » Wed Jun 15, 2011 7:02 pm

In general, it should work :) . The trouble is, the Samsung version of DLNA support is rather specific, so it might exhibit a few strange things. But it mostly works on my UE32C6700. DLNA itself is not processor or FW dependent, it depends only on manufacturer's implementation.
CZ: Obecně by to mělo fungovat. jediný problém je, že Samsung má značně specifické představy o implementaci DLNA, takže ti to může dělat sem tam něco podivného. nicméně přinejmenším na mé UE32C6700 to většinou funguje (většinou = přepínání programů je dost pomalé, asi ta TV používá nějaký hanebně veliký buffer). DLNA jako taková je popis protokolu a tudíž není závislá na typu procesoru a neměla by být závislá ani na verzi firmware. Kritická je implementace výrobce.
__jata__

Postby marmik » Fri Jun 17, 2011 12:06 am

CZ:Jasně.Používám některé aplikace ze samygo.Jen jsem udělal chybu,že jsem upgradoval a pak teprve našel samygo.Ale potěšilo mě že použití tohoto zařízení přes dlna není nemožné,jelikož mám jen dvb-c,t tuner na tv.
skype/marmik57 ubuntu10.04 ipbox9900hd
marmik

Postby __jata__ » Fri Jun 17, 2011 5:26 pm

marmik wrote:CZ:Jasně.Používám některé aplikace ze samygo.Jen jsem udělal chybu,že jsem upgradoval a pak teprve našel samygo.Ale potěšilo mě že použití tohoto zařízení přes dlna není nemožné,jelikož mám jen dvb-c,t tuner na tv.

CZ: Ten upgrade se mi povedl taky :) a jelikož mám C řadu, která je míň prozkoumaná než tvoje B, do rootnutí se zatim pořád rozhoupávám. Přece jen mít takové dost drahé těžítko by rodina těžce nesla...
V souvislosti s Nessií se na rootnotém TV nabízí i další možnosti, jako třeba příjem multicastu.., což by asi bylo ještě lepší.

@hop: Honzo, nešlo by tenhle thread oddělit od Popcornu a udělat ho jako zvláštní příspěvek? Je to sice o DLNA, ale nějak mám pocit, že to s blbou implementací DLNA v Popcornu drahně nesouvisí :)
__jata__

Return to config:DLNA