Page 1 of 1

Gentoo ebuildy pro eHD kartu

PostPosted: Sun Oct 16, 2011 10:50 am
by __jata__
Jelikož se v téhle sekci nic neděje a asi by to mohlo někoho zajímat, připravil jsem bundle Gentoo ebuildů pro podporu ReelMedia eHD karty na architektuře x86 a x86_64. Optimální je vybalit je do /usr/local/portage a (pokud používáte portage 2.2, která umí sety) vytvořit nový set, např. ehd.
Pak můžete jediným příkazem 'emerge @ehd' nainstalovat/upgradovat celý set.

Re: Gentoo ebuildy pro eHD kartu

PostPosted: Wed Oct 19, 2011 7:38 pm
by lujza
Diky, hodi se ;)

Re: Gentoo ebuildy pro eHD kartu

PostPosted: Sat Nov 05, 2011 1:59 pm
by __jata__
Abych předešel nejasnostem - tyto ebuildy vytváří podpůrné záležitosti pro eHD, takové, u kterých jsem schopen říct, kde na konec na disku rostou. Takze @ehd dela kernelovy modul, headers, binarky potřebné pro eHD a pluginy pro xine, ale nevytváří vlastní plugin pro vdr ani se vdr nijak nepokouší patchovat. Celkem pochopitelně - vdr může ale nemusí být vzat z portage, leckdo (včetně mě) pužívá vlastní instalaci, může ale nemusí být už napatchovaný atd. a to bych v ebuildu neukočíroval.
Tree se z Reelmedia repa tahá celý, je toho balík, ale nevím jak toho vzít jen část. Takže první checkout trvá dlouho... to je negativum. Pozitivum je, že ten tree nakonec bude na lokálním disku celý v /usr/portage/distfiles/.svn/reelbox-ehd-<what_so_ever> a je tudíž celý k dispozici, pokud je třeba. Zároveň z toho je taky jasné, co dělat, pokud někde vznikne chaos a při emerge selže upgrade tree pomoci svn - prostě smažte rekursivně celý odpovídající adresář reelbox-ehd-<něco> a spusťte emerge znova, situace se vyřeší sama :)

Re: Gentoo ebuildy pro eHD kartu

PostPosted: Tue Dec 06, 2011 10:07 pm
by __jata__
Aktualizace...