NessieDVB::Forum

... talks ...

Kernely 3.2.12 a 3.3.0 - early boot Oops

Vesele i vážně o multimédiích v Linuxu, a hlavně česky :-)

(Kdo se bojí, nechť nevstupuje)

Kernely 3.2.12 a 3.3.0 - early boot Oops

Postby __jata__ » Thu Mar 22, 2012 7:01 pm

V Gentoo jsou k dispozici dva nové kernely, 3.2.12 a 3.3.0, v Archu tomu tak už je nebo bude co nevidět. Oba dva mají regresi, na některých novějších MB dojde ke kernelové panice v early bootu, ještě před nastavením módu grafické karty.
Takže pokud váš fungl nový dokonalý kernel vyprodukuje během bootu nějakou takovou krásu, jako je na přiloženém obrázku, udařilo se vám to taky. Příčinou je to, že výrobce MB nepřiliš respektuje ACPI specifikaci v kombinaci s 'šikovnou' detekcí v uvedených kernelech.
A jak z toho ven?
Především klid, systém je neporušený; když panikaří kernel, není to důvod k tomu, abyste panikařili taky :). Pokud máte pořád ještě k dispozici starý kernel na disku (uchováváte staré kernely, že jo ;) ), vypněte počítač, zapněte a nabootujte starý kernel (just-for-a-case: v grubovém menu se pomocí 'e' dostanete do editačního módu. Pak můžete zvolit v řádce 'kernel' ten starý). Pokud z nějakého důvodu potřebujete nabootovat kernel nový, není nic ztraceno, zkuste na tu řádku 'kernel ....' doplnit
Code: Select all
pcie_aspm=force
Pokud to nepomůže, zkuste
Code: Select all
pcie_aspm=off
Jedno z toho by mělo uspět.
A nebo samozřejmě můžete po vypnutí PC nabootovat z nějakého LiveCD/LiveDVD.
Znova upozorňuju, po tomhle Oops musíte vypnout počítač, nejlíp i odpojit od napájení (vypínač, vyrvat šňůru apod.). Použití tlačítka 'reset', případne vypnutí a zapnutí počítače bez odpojení od sítě nemusí stačit, PCIE/PCI subsystém může být tak dokonale zmatený, že bez toho kernel (a klidně i starý osvědčený, nebo z LiveCD) Oops-ne znova.
Attachments
Kernel-Oops.png
Kernel-Oops.png (958.57 KiB) Viewed 6590 times
__jata__
 
Posts: 72
Joined: Thu Jun 02, 2011 5:05 pm

Return to CZ::linux-media

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron